Написання статей за гроші.
Інтернет пропонує масу можливостей для заробітку. Традиційна схема роботи «працівник - наймач - оклад» з появою можливостей віддаленої роботи «затріщала по швах». Сьогодні можна працювати з будь-якої точки земної кулі - був би в ній комп'ютер з доступом до інтернету. Одна з областей, вхід до якої для фрілансерів представляється одним з найлегших, це копірайтинг - написання статей за гроші. Отже, поговоримо про основні нюанси в роботі початківця копірайтера.
«Я б в письменники пішов! Хто мене навчить? »
Низькопробного контенту в мережі інтернет більш ніж достатньо. Нечитабельні тексти - результат співпраці невибагливих замовників і непрофесійних виконавців. Почати працювати в області копірайтингу без серйозних професійних навичок незазорно. Куди гірше залишатися на колишньому рівні, писати сухі тексти, плутати «ться» і «ться», будувати частоколи з граматичних кліше аля- «на сьогоднішній день практично всім відомо, що» ...
Отже, що потрібно для того, щоб почати писати статті за гроші? Обов'язкові хороші базові знання російської мови, широкий кругозір і старання. В іншому допоможуть всезнаючі пошукові системи, сервіси аналізу текстів і програми перевірки на унікальність.
Перед початком роботи варто вивчити такі поняття, як «копірайтинг», «рерайт», «сео-оптимізація тексту», «унікальність», «лід», «тайтл», «ключові запити», «водність і нудота тексту» ». Знання основ допоможе швидше знайти спільну мову з замовником, отримати в роботу цікаві замовлення і скласти повноцінне портфоліо. У процесі роботи важливо постійно відточувати свою майстерність, розвиватися, дотримуватися термінів і підтримувати добрі відносини з замовниками. Приступаючи до роботи з нуля пам'ятайте, що гроші відразу не потечуть золотий річкою, проте старанний копірайтер може розраховувати на заробіток в 200-300 у.о. вже в перші місяці роботи.
Де писати статті за гроші.
Біржі контенту - ті самі місця, в яких зустрічаються і зав'язують партнерські відносини автори і замовники. Біржі розрізняються не тільки дизайном і функціоналом, але і ціновою політикою, кількістю замовників, рівнем конкуренції між виконавцями, можливістю продажу готових статей та ін.
Мабуть, найвідоміші і великі текстові біржі рунета - це Etxt, Contentmonster, Advego, Textsale. Робота на них доступна практично відразу після реєстрації, за винятком «contentmonster»: за допомогою тесту з російської мови та завдання на написання твору на ньому модерується рівень грамотності виконавців.
Окремої уваги заслуговують такі копірайтерського майданчика як TextBroker і Copylancer. Перша являє собою закритий сайт, отримати вхідний квиток на який досить непросто. Ті, кому це вдалося, починають роботу з одного з 5 рівнів. На кожному рівні - своя вартість написаної тисячі символів: 2, 4, 6, 10, 20 у.о. за вирахуванням 0,4 у.о. комісії з кожної тисячі символів на користь робочого майданчика. Що примітно, тут немає «тендерних торгів» навколо проектів: копірайтери можуть брати в роботу сподобався їм замовлення за умови відкритого доступу до нього. Замовники мають можливість додавати вподобаних їм виконавців у список обраних, створювати для них персональні замовлення. Ті автори, стиль письма яких припав замовнику не до душі, можуть потрапити в його персональний «блек-лист».
В цілому на «текстброкере» створені всі умови для комфортної роботи копірайтера з написання статей за гроші. Мінімалістичне оформлення порталу не відволікає, движок працює спритно і без збоїв, консультанти надають оперативну техпідтримку. Зростання рейтингу виконавця (і вартість його роботи) прямо залежить від пунктуальності, якості текстів, кількості доопрацювань та пропущених статей. Мінімальна планка для виведення коштів - 20 у.о. Перевести в готівку свій заробіток можна на рублевий або доларовий гаманець електронних грошей WebMoney.
Схема роботи на біржі «copylancer» дещо інша. Статус копірайтера і доступ до замовлень зареєструвався новачок отримує після додавання до свого профілю резюме. У списку проектів можна побачити завдання з фіксованою ціною (доступні автоматично), і завдання з «плаваючою» ціною. У другому випадку виконавець пропонує замовнику свою ціну, і якщо сторони доходять згоди, автор отримує цей проект в роботу. На «копілансере» є також магазин статей, в якому автори можуть виставити на продаж свої творіння, самостійно визначивши їх вартість. Мінімальна сума виводу коштів на доларовий або рублевий гаманець WebMoney обмежена 120 рублями.
3 складові успіху: Розвиток, Рост, Результати.
Ви - вільний копьеносец. Саме в такому сенсі в романі «Айвенго» був вперше вжито термін «фрілансер». Стеля Вашого розвитку залежить від Вас самих. Від Вас же залежить те, якими темпами Ви будете рости як професіонал, які результати отримаєте на виході, наскільки міцними і довірчими будуть Ваші стосунки з замовниками. Тепер Ви працюєте на себе, а значить попит за низький заробіток, відсутність замовлень або погана якість текстів - з Вас самих. Це мотивує, підстьобує і надихає.
Рости і розвиватися є куди! Почніть з базовою «фізичної» підготовки: без неї буде складно освоювати тонкощі професії копірайтера. Подбайте про зручний робочому місці, тихій обстановці, справному комп'ютері. Для підвищення продуктивності роботи з написання статей освойте техніку сліпий друку - цей корисний навик залишиться з Вами назавжди. Знайдіть в Інтернеті блоги успішних копірайтерів, підпишіться на їх розсилки. Вивчайте те, що допоможе Вам писати статті краще, цікавіше і швидше.
Ознайомтеся з навичками правильного форматування текстів, вичитуйте свої статті перед відправкою і безжально правте їх. Позбавляйтеся від слів-паразитів, порожніх вступних конструкцій і «сміттєвих» оборотів. Не женіться за кількістю знаків - піклуйтеся про якість своїх текстів. Чи не поповнюйте безладні ряди армії «вордомарателей», які пишуть низькопробний контент для низькопробних сайтів.
Вивчайте літературу. Про продають текстах, інтернет-маркетингу, комерційних пропозиціях. Поступово Ви помітите, що Ваш професійний рівень написання статей підвищується. Зверніть увагу на творчість та навчальні матеріали від таких «мастодонтів» копірайтингу, як Рой Пітер Кларк, Сергій Трубадур, Дмитро Кот, Денис Каплунов, Павло Давидов.
Не забувайте і про програмні інструментах. Для написання seo-текстів буде корисна програма TEXTUS PRO. Стежити за унікальністю статей допоможуть програми Etxt-антиплагіат, DCFinder, Advego Plagiatus онлайн-сервіс text.ru. Корисні ресурси і програми для інших цілей: istio.com, classes.ru, Shingles Expert, textOBRAZ.
До речі, слід згадати про четвертому слагаемом успіху в написанні статей за гроші, на букву «Р» - рублях. Намагайтеся, і вони не змусять себе чекати.